Jak wybierać odpowiedni dywan

Jak wybierać odpowiedni dywan

Dywany są dostępne w wielu różnych stylach i kolorach. Kupując dywan, powinieneś spróbować kupić dywan najlepszej jakości, na jaki możesz sobie pozwolić. Nawet jeśli będziesz miał przeznaczony na ten cel bardzo ścisły budżet, nie powinieneś oszczędzać na swoim dywanie, dlatego że produkt wysokiej jakości będzie służyć Ci dłużej,  i pozwoli zaoszczędzić na dłuższą metę sporo pieniędzy.

Prawie wszystkie nowoczesne dywany są wykonane z nylonu lub poliestru. Nylon jest najsilniejszym typem materiału, a także najczęściej używanym. Nylon nigdy nie ściera się, ale może blaknąć i mieć bardzo szorstki wygląd. Kupowanie odpowiedniego dywanu i czyszczenie go środkiem odpornym na plamy pomoże wydłużyć ładny wygląd dywanu.

Czy dywan jest odpowiedniej jakości?

Kiedy wybierasz dywan, powinieneś wiedzieć jak stwierdzić, czy dywan jest wystarczająco dobrej jakości. Jeden łatwy sposób to spojrzenie na gęstość wykładzina podłogowej. Oznacza to grubość i bliskość włosia. Im bliżej siebie znajdują się włókna, tym lepsza będzie jakość dywanu. Powinieneś potrzeć palcami włosie, aby zobaczyć, czy zobaczysz lub poczujesz siatkę. Im mniej poczujesz lub zobaczysz, tym lepsza jakość dywanu.

Innym czynnikiem wysokiej jakości dywanu jest poziom skrętu lub liczba skręceń w długości 1 cm włókna – im więcej skrętów zobaczysz, tym lepiej. Gęstość runa wpłynie na to, jak dywan będzie się zużywał, podczas gdy cięcie włosia wpłynie na to, jak wygląda dywan.
Dywan o szlifie saksońskim ma nieregularne strzyżenie runa i zapewnia świetny wygląd na co dzień.

Kupując dywan, nie należy ignorować podkładki dywanowej. Wraz z dążeniem do najlepszej jakości dywanu, na który Cię stać, warto też kupić najlepszej jakości podkładki. Wyściółka będzie tłumić hałas, a także pomagać działać jak poduszka więc jest to bardzo ważna – prawie tak samo ważna jak dywan.

Nie spiesząc się i wiedząc, czego szukać, nie będziesz mieć problemów z wybraniem swojego następnego dywan. Jakość i trwałość to podstawa świetnego dywanu i podkładki, dlatego  nie spiesz się, wybierając odpowiedni dywan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *